Suroviny

Nebylo by dobrého pečiva bez kvalitních surovin. Proto víme, odkud a od koho k nám vše doputovalo – a vězte, že z daleko to nebylo. Naše pastviny, sady a pole jsou opravdovým bohatstvím, se kterým se snažíme naložit co nejlépe.

P7216375

Z našich luhů, hájů, pastvin a sadů

Mouka je základ, proto máme zlatavou pšenici z hanáckých rovin, střapaté žito z kopců Vysočiny, v Jeseníkách kolem Bludova pro nás roste pšenice špalda a celozrnné mouky jsou od Kralického Sněžníku. U Holešova se pasou krávy, od kterých máme mléko na kynuté pečivo i na tvaroh, a místní švestková povidla jsou sladká a hustá.

Modravý mák na ty nejlepší buchty je z Moravského krasu a  pro švestky, meruňky i třešně na sezónní koláče chodíme do vlastních sadů. Aby vlašských ořechů vystačilo na celý rok, vykupujeme je také z vašich zahrad. Na jižním Moravu směřujeme pro vajíčka a meruňky na džem, aby byly koláče i v zimě.

Snídaně je základ dne

V vybraných prodejnách vás čekají snídaně a svačiny – z našeho pečiva, s domácími pomazánkami podle vlastních receptů a s kvalitními uzeninami a sýry. Povzbudit se u nás můžete také šálkem kávy. Navíc jsme pro vás připravili výběr produktů z malých lokálních farem, pro které byste jinak museli zamířit až k farmáři.

P2024709
PB104260

Kvas a kynutí

Postup zadělání těsta a jeho kynutí má vliv na chuť chleba, ale také na to, jak jej naše tělo dokáže trávit a využít živiny. Tradičně používáme třístupňové vedení kvasu, které je založené na pomalé fermentaci žitné mouky. Kynutí chleba pak probíhá metodou cool rising, kdy chléb kyne pomalu v chladu, díky čemuž má lepší chuť a vydrží déle čerstvý. Každé ráno bochníky dorazí do našich prodejen, kde si ještě dál pomalu kynou. Pak přijdou pomašlovat a rovnou do pece. Chléb, který si od nás odnášíte, tak už nemůže být více čerstvý.

Logo
info@matejovopekarstvi.cz
Telefon: 516 417 501-2
Objednávky: 516 417 503-4
Zborovecká 1193/10
Blansko 678 01
Matějovo pekařství a.s.
IČO: 27165906
DIČ: CZ27165906